Nadzieja na zatwierdzenie Bitcoin ETF? Przewodniczący SEC Jay Clayton odejdzie „masowo“ dla Crypto

„Zastąpienie prezesa Jaya Claytona będzie miało ogromny wpływ na branżę,“ na lepsze lub gorsze. Wszystko zależy od tego, kto przejmie władzę, Czy to może być „Kryptońska Mama“?

Pod koniec piątkowego wieczoru prezydent USA Donald Trump powiedział, że nominuje przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Jaya Claytona na stanowisko kolejnego prokuratora Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku.

„Przez ostatnie trzy lata Jay odniósł niezwykły sukces jako przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), nadzorując wysiłki na rzecz modernizacji regulacji rynków kapitałowych, ochrony inwestorów z Main Street, zwiększenia konkurencyjności Ameryki oraz sprostania wyzwaniom, od kwestii bezpieczeństwa cybernetycznego po pandemię COVID-19″, powiedział prokurator generalny William P. Barr.

Na nominację Claytona.

Ta nominacja wejdzie w życie 3 lipca.

Clayton zastąpi Geoffreya Bermana na stanowisku głównego prokuratora federalnego na Manhattanie, który powiedział, że nie zrezygnuje ze swojego stanowiska i ustąpi ze stanowiska tylko wtedy, gdy jego następca zostanie zatwierdzony przez Senat.

Berman nadzorował kilka oskarżeń czołowych sojuszników Trumpa, w tym jego osobistych prawników.

Może to jednak okazać się dobre dla Bitcoin’a.

„Przewodniczący SEC jest jednym z najważniejszych urzędników USA dla regulacji kryptońskiej. Zastąpienie przewodniczącego Claytona będzie miało ogromny wpływ na branżę (na lepsze lub gorsze). Nasza szansa na zatwierdzenie i przejrzystość ETF w szerokim zakresie zagadnień na nadchodzące lata wisi na włosku“, powiedział Jake Chervinksy, główny doradca w Compound Finance.

Według Claytona, wszystkie aplikacje Bitcoin ETF zostały odrzucone z powodu manipulacji na rynku. Tylko w tym tygodniu, nowa propozycja z WisdomTree jest składana do funduszu giełdowego (ETF) z 5% ekspozycji na Bitcoin.

Oczekuje się, że Bitcoin ETF będzie chronił inwestorów detalicznych przed płaceniem drastycznej premii, aby uzyskać ekspozycję na kryptoidy. Szarzy inwestorzy detaliczni płacą obecnie 20% premii od BTC i 750% premii od produktów ETH.

Co więcej, oznacza to, że inwestorzy nie będą musieli zdobywać portfela ani przechodzić przez górnika. ETF poszerzyłaby zakres potencjalnych inwestorów Bitcoinów, które mogłyby służyć jako zabezpieczenie podczas zmienności na rynku akcji.

„Poszerzyłby on zakres inwestorów BTC. Jest to ważne, ponieważ niektórzy inwestorzy postrzegają Bitcoin jako bezpieczną przystań, gdy rynki akcji stają się niestabilne i/lub przechodzą do środowiska niedźwiedzich rynków. Bitcoin ETF byłby łatwym i niedrogim sposobem na zabezpieczenie różnych warunków rynkowych“, powiedział OKEx Richard Keary, założyciel Global ETF Advisors LLC.

Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital, również podzielił się nadzieją co do możliwości zatwierdzenia Bitcoin ETF w przyszłości, jeśli otrzymamy prezesa lub przewodniczącą przyjazną kryptonimie.

Istnieje nawet możliwość, że komisarz SEC Hester Peirce aka ‚Crypto Mom‘ może również przesunąć się w górę szeregów, aby wypełnić stanowisko. Crypto Mama“ przyszła po tym, jak sprzeciwiła się decyzji SEC o odrzuceniu aplikacji Bitcoin ETF.

Właśnie w tym miesiącu Peirce została stuknięta na drugą kadencję, która będzie trwała do 2025 roku. Była jednym z najwybitniejszych zwolenników kryptofonów, który zaproponował bezpieczną przystań dla startupów kryptograficznych, którzy chcą wydawać żetony.